15 Eylül 2015 Salı

ERKEK GEÇ KALINCA

Ekşisözlüğün o uzun başlıklı gereksiz içeriklerini barındıran konularını biliyoruz. Aşağıdaki entry o konulardan birine ait. Görünce yazmadan edemedim.

 https://eksisozluk.com/entry/54579296

Sonuçta samimidir. Şöyle ki: Aşağı ekonomik seviye ve statüden insanların kadında büyük memeye önem verdikleri yapılan araştırmalarla ortaya koyulmuştur. Nedeni, memenin bolluk ve bereketin bir işareti olmasıdır.

Erkeklerin genç, güzel ve büyük memeli kadına eğilimi vardır. Peki kadınlar neye önem veriyor? Onlar paraya ve statüye önem veriyor. Fakat bunu talep edebilecek özelliklere sahip değilseler  "anlayışlı, eğitimli vs" gibi özellikler pazarlık masasında paranın yerini alabiliyor. Erkek doğurganlığın simgesi olan sağlıklı-genç kadının yerine başka bir şey koyamıyor.

Erkek ve kadın ilişkilerindeki en büyük sorun galiba bu. Biri milyonlarca yıl önce yaşamış ataları gibi "dipdiri memeler" derken diğeri çağa uyarlanıp "anlayış, eğitim"  diyor, böylesi bir kültürel gecikmenin zamanla nasıl eşitleneceğini geçekten merak ediyorum. Şimdilik para herşeyi çözüyor çok şükür.

3 yorum:

  1. ahahaa :D Para da olmasa halimiz nice olurdu :D

    YanıtlaSil
  2. Hiç böyle bakmamıştım ben olaya.. Bundan gayrı destekli sütyenden vazgeçmem! :)

    YanıtlaSil
  3. Öküz evrimleşmiyor, evet.

    YanıtlaSil